Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

wtorek, 28 kwietnia 2015


JAK ZROBIĆ LECZNICZĄ MAŚĆ Z KONOPI INDYJSKIEJ

Przepis podaję dzięki uprzejmości Jakuba Gajewskiego i Wolnych Konopi
Konopie mają pozytywny wpływ oraz stabilizują swoimi unikatowymi właściwościami funkcje skóry, tkanek i błon śluzowych gdzie optymalizują i utrzymują konieczną hydratację, uzupełniają niezbędne substancje oraz naprawiają konflikty membran komórkowych. Konopie wyraźnie działają przeciwko niepożądanym wolnym rodnikom, które powodują „oksydację“ skóry, a więc jej starzenie. Jej działanie jest doskonałe również na system immunologiczny. Zawierają tzw. immunomodulatory, które wspomagają i regulują funkcje systemu immunologicznego zarówno w przypadku obniżonej, jak i zwiększonej aktywności.Składniki:
- litr wazeliny żółtej ( WAŻNE, ABY BYŁA ZÓŁTA)
- 60-70g ususzonych liści
- 40-50g ususzonych żeńskich kwiatostanów…sic..- garnek, najlepiej ze stali nierdzewnej- gęste sitko, silny materiał bawełniany- wysoka brytfanna-piekarnik elektrycznyWykonanie:
Połowę wazeliny roztapiamy. Kiedy będzie roztopiona, dodajemy do niej całość liści i trzymamy na bardzo małym ogniu przez 20 minut od czasu do czasu mieszając. Następnie odstawiamy wywar do przestudzenia. Gdy się schłodzi, zalewamy wywar wodą (obficie, bo i tak odparuje) i gotujemy przez 2 godziny trochę częściej mieszając. Następnie otrzymana tłusta masa leżakuje 3 tygodnie w

chłodnym i ciemnym miejscu. Po tym czasie leżakowaną masę podgrzewany do stanu ciekłego i przecedzamy (najlepiej przez pieluszkę …;D ). Wyciśnięty wywar dodajemy do już roztopionej drugiej pozostałej części wazeliny. Mieszamy i dodajemy kwiatostany. Garnek, w którym znajduję się cały wywar, umieszczamy w większym garnku w którym jest gotująca się woda. (UWAGA! Teraz już nie wolno podgrzewać wywaru prosto na ogniu, stosujemy system garnek w garnek w którym znajduje się woda i tak gotujemy). Tym sposobem całość gotujemy przez 30 minut, od czasu do czasu mieszamy i ewentualnie dolewamy wody do większego garnka, gdy będzie jej mało. Znów odstawiamy w ciemne i chłodne miejsce na tydzień. Po tygodniu podgrzewamy masę, przecedzamy i wyciskamy, by wycisnąć jak najwięcej wywaru . Najlepiej wyciskać jak wazelina jest jeszcze bardzo ciepła, choć jest to troszkę trudne i może sprawiać ból. Otrzymany ciepły wywar (wazelina) rozlewamy do mniejszych pojemniczków. Trwałość maści 6, maks. 8 miesięcy.

Maść z konopi działa przede wszystkim:
przeciwzapalnie i prozdrowotnie (synergiczny efekt działania przeciwwirusowego THC i CBD, które są nośnikiem antybiotyku)
przeciwbólowo
rozluźniająco (łagodzi skurcze i napięcie mięśni)
jako afrodyzjak (ostatnie badania udowodniły, że może zwiększać popęd płciowy)

Maść z konopi pomaga na:
oparzenia – najpierw poparzone miejsce należy trzymać pod zimną wodą, a następnie posmarować grubą warstwą maści;
skaleczenia i otarcia;
zapalenia porów (trądzik), owrzodzenie towarzyszące trądzikowi;
wrastające paznokcie;
odciski;
opryszczka;
grzybica paznokci;

- niektóre rodzaje łuszczycy i egzem atopowych – w pierwszych trzech dniach objawy mogą ulec nasileniu, co jest znakiem skuteczności maści, po trzech dniach powinny stopniowo wygasać; jeśli nasilone objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni może to być objaw reakcji alergicznej;
rogowacenie skóry (np. na łokciach)
bóle pleców i karku, a także kręcz karku
zapalenie i obrzęk żył
siniaki i stłuczenia
owrzodzenie nóg
skręcenia
bóle mięśni
bóle menstruacyjne (wmasowywać w dolnej części brzucha)
hemoroidy
przewlekłe zapalenie krtani (wmasowywać w okolice krtani)
migrena (wmasowywać w czoło i skronie)
jaskra (smarować powieki przed snem) – leczenie objawowe

Nie należy stosować maści bezpośrednio na otwarte, krwawiące rany!
W przypadku bólów i stanów zapalnych należy dobrze wsmarowywać maść w skórę.

Wolne Konopie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz