Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

poniedziałek, 26 października 2015

Zdrowie nie ma barwy politycznej

Nie dajmy sobie wmówić histerii i jakiegoś paranoidalnego strachu przed PiSem….
Nie jestem wyborcą tej partii i mam wiele zastrzeżeń do jej retoryki ale Polska wybrała i zachęcam do uszanowania tego wyboru.
Gwoli przypomnienia …. za sprawą legalizacji medycznej marihuany stawali  politycy  prawicy  i lewicy… Zawdzięczamy sporo i jednym i drugim..ale nie o partię mi tu chodzi a o człowieka…. Bo  partie też tworzą ludzie.
Człowiekiem ewidentnie po naszej stronie była Wanda Nowica, Marek Balicki ale i  Patryk Jaki.
Nie zapominajmy również, że ludzie z PO ewidentnie nas  zlekceważyli a ludzie z PiS chociaż na maila odpowiedzieli…
Apelowałam do pani Ewy Kopacz i mnie  zlekceważyła koncertowo,  zlekceważył mnie też choć mniej koncertowo prezydent Duda…
Na 460 e-maili do polskich  posłów odpowiedział tylko 7 w tym 3 z prawicy a w tym sam Jarosław Kaczyński… Nie wynikło z tego prawie nic ale  liczy się nawet najdrobniejszy gest.
Dla przypomnienia też wspomnę o postawie Ministerstwa (nie) Zdrowia…  jak nas traktował   wice minister Winnicki?? a jak wice minister Neumann?  nie wspominając już o kompletnym braku zainteresowania przez ministra Zembalę….
Reasumując…  nie partie a  ludzie albo raczej pozbawieni ludzkich uczuć urzędnicy decydują o naszym losie. Mamy teraz okazję sprawdzić na ile nowa władza rzeczywiście będzie blisko ludzi i na ile  obietnice  kampanijne staną się szybciutko  śmierdząca kiełbasą a na ile realną zapowiedzią zmiany. Ja zamierzam mocno trzymać  za słowo tych co obiecali!

Plan jest taki…. :

  • ponowić wszelkie pisma uaktualniając jedynie daty i  adresatów… Sprawa nadal jest aktualna i do załatwienia.
  • przycisnąć do muru  dyrekcję CZD - zarządać rozliczenia  Syczewskiej i rehabilitacji dr Marka Bachańskiego
  • oczyścić z zarzutów Gajewskiego i Dołeckich
  • edukować każdego polityka, urzędnika i pokazywać, że polski pacjent ma prawo do godności !
  • wydawać książki
  • organizować seminaria i konferencje
  • zapraszać lekarzy do współpracy
Można jeszcze długo wymieniać…ale nie o to chodzi… chodzi o to aby nie tracić energii i nie tracić jasnej wizji.
Mamy do zrealizowania  cel…. celem jest życie i zdrowie naszych najbliższych ratowane bez narażania się na kontakt z wymiarem sprawiedliwości.
Celem jest prawo wyboru i sprawiedliwość społeczna. 

Dzisiaj rozmawiałam już z Piotrem Marcem ( Liroy ) obiecał , że natychmiast bierzemy się do roboty. Dzwoniłam dzisiaj do innych polityków… niestety bezskutecznie….ale cóż… taki dzień.

Liczę na to, że media, wolontariusze. lekarze, pacjenci.. i  tak ogólnie wszyscy ludzie  dobrej woli - miłośnicy wolności wyboru i prawa d godnego życia i godnego chorowania włączą się do wspólnej pracy.