Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Czopki

Jednym z problemów ze stosowaniem oleju z konopi może być wystąpienie problemów gastrycznych. Zaczyna bolec brzuch, czasami nawet bardzo... rozmawiam z wieloma  osobami i ten temat często się pojawia. Doświadczenia  Onej.info  jednoznacznie wskazują na to, że najlepszą metodą  przyjmowania oleju z konopi są czopki doodbytnicze.
Najprostszą metodą na zrobienie czopków jest zakupienie foremek do czopków http://zamowienie.eprus.pl/produkty/unguator-system-miksujacy/formy-do-czopkow,2,999
 ( koszt około 40 zł za ponad 300 foremek ) i stojaczka za 11 zł ułatwiającego  przygotowanie czopków. Sam czopek wykonać można metodą chałupniczą  obliczając  proporcje oleju i ..oleju kokosowego.  Olej kokosowy świetnie  się rozpuszcza i jeszcze lepiej zastyga. Odmierzoną ilość obu olei pięknie mieszamy i na ciepło nabieramy do strzykawki po czym uzupełniamy foremki...po kilku chwilach  w lodówce czopek jest gotowy do aplikacji :)
Powodzenia