Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

sobota, 23 maja 2015

Warto się zapoznawać z innymi kanabinoidami - przedstawiam CBN

Cannabinol (CBN)


 Głównie skupiamy się na włąściwościach THC  i CBD tymczasem warto pamiętać, że  rewelacyjne wyniki terapeutyczne sa  sukcesem całej rośliny w tym CBN

Znany przede wszystkim jako lekko psychoaktywny, uspokajający i przeciwbólowy kannabinoid. CBN jest, podobnie jak aspiryna, nie-narkotycznym lekiem przeciwbólowym, ale 3x bardziej skutecznym. CBN jest produktem rozpadu THC: podczas przechowywania (starzenie) CBN będzie powoli wzrastać, jednak spadać ilość THC. Wysokie dawki CBN powodują senność, zawroty głowy i dezorientację. Jest on często oznaką niewłaściwie przechowywanej lub starej marihuany, która ma za sobą najlepsze dni. Jednak CBN wykazuje kilka właściwości medycznych, w tym łagodzenie bólów głowy.
 
Znany uzdrawiający wpływ CBN:
  • Przeciwskurczowe - łagodzi skurcze i drgawki
  • Przeciwbólowe - zmniejsza ból
  •  Przeciwzapalne - łagodzi stany zapalne
  • Przeciwutleniacz - zwalcza wolne rodniki w krwiobiegu


Ps. Informacje zaczerpnęłam z kilku stron  internetowych  ale  najbardziej mi się spodobało opracowanie ze strony www.trawka.org  Mam nadzieję, że twórcy strony nie będą mieli  mi tego za złe. W każdym razie dziękuję za sensowne i czytelne opracowanie.

Brak uregulowań = wielka niepewność

Nie będę się o tym rozpisywała bo mam dzisiaj doła... powiem tylko tyle, że  musimy jak najszybciej doprowadzić do  legalizacji ale  ludzie  nie kupowali  tylko nadziei.. a rzeczywiste leki... zwłaszcza te z konopi.