Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

wtorek, 12 kwietnia 2016

Ignorancja jest szkodliwa!


Ignorancja jest szkodliwa i groźna, zwłaszcza kiedy ignorantem jest polityk mający dostęp do mediów.
Głoszenie niekompetentnych bzdur w autorytecie władzy ( nawet utraconej) powinno być zabronione prawem!
Polityk ( nawet upadły ) nie powinien głosić herezji, nie powinien być nieprzygotowany, nie powinien jawnie szkodzić społeczeństwu!

Poniżej   zacytuję kilka "mondrości"  polityka Sławomira Neumanna- które je wygłosił wczoraj na antenie radia TOK FM

Cytaty S.Neumann TOK FM 11 kwietnia 2016 7:40
Wywiad prowadziła redaktor Dominika Wielowieyska

1 ) S.N.: Nie, nie zmieniłem (zdania na temat medycznej marihuany), jeżeli dzisiaj medyczna marihuana jest dostępna, a jest w formie leków z marihuaną, to można ją przepisywać. Ja nie rozumiem takiego myślenia, przypiszemy marihuanę jak morfinę. Rozumiem, że przepiszemy skręta zamiast morfiny? To jest trochę naiwne myślenie.
2 ) S.N.: Badania prowadzone we Francji nad nowym lekiem z marihuaną doprowadziły do śmierci kilku pacjentów. To naprawdę nie jest zabawa. Każdy lek musi być bezpiecznie podany.
3) S.N.: Leki na bazie marihuany są podawane w Polsce, jest procedura. Wiem, że są osoby, które chcą ją rozszczelnić. Te leki, które istnieją są dostępne w Polsce. Ja wiem o czym mówię, ja naprawdę wiem. Leki z marihuaną są w Polsce dostępne.

4 ) S.N.: Jeżeli ktoś myśli, że marihuana w suszu, albo marihuana w kompocie, marihuana w oleju jest dostępna gdziekolwiek na świecie jako lekarstwo, to mówię, że nie jest. Nie oszukujmy siebie nawzajem. Mówmy prawdę, tak jak jest.


Pozwoli pan, panie pośle, że się odniosę do pana "mondrości" i uświadomię pana jak jest - bo pan żyje chyba w innym niż my kraju....

1)   nie odniosę się do pana zmiany czy też nie zmiany pana zdania ale.... uprzejmie Pana informuję, że medyczna marihuana  NIE jest dostępna dla polskich pacjentów. Głosi pan niezmiennie od ponad roku  pogląd jakoby było tak różowo podczas, gdy  aby zdobyć możliwość leczenia medyczną marihuaną trzeba przebić się przez trójstopniowy  proces...
- po pierwsze  trzeba znaleźć lekarza, który w ogóle podejmie się  terapii  konopiami - to w dniu dzisiejszym graniczy z cudem, ponieważ w całym naszym pięknym kraju znajdzie pan zaledwie kilku lekarzy posiadających  chęć, wolę i kompetencje pozwalające na taką terapię.
- po drugie musimy zabiegać o przychylność  urzędnika, który piastuje funkcję konsultanta krajowego czy wojewódzkiego...niestety często konsultant tej zgody nie wyraża
- po trzecie ( to najłatwiejsze ) musimy zdobyć pozwolenie Ministerstwa Zdrowia.
- po czwarte  pacjent,któremu nawet się udało przebrnąć przez ta nieludzką procedurę i nadal żyje musi zaczekać od 6 do 12 tygodni na sprowadzenie leku z Holandii!!

Jeśli pan w swojej łaskawości nazywa to   dostępnością  to ja panu gratuluję poczucia humoru i totalnej niekompetencji!

Po za tym....nie panie  polityku, nie przepiszemy skręta tylko surowiec farmaceutyczny lub olej CBD, który  na  całym świecie  ( nawet  w Polsce) jest legalny.

2) Kolejny raz  wykazuje się pan nie tylko niekompetencją i złą wolą,  ale świadomie wprowadza pan zamęt szerząc nieprawdziwe informacje ( to chyba karalne? ) 
otóż w ślad za doniesieniami o nieudanych badaniach klinicznych z udziałem kannabinoidów poszła informacja dementująca te rewelacje i  francuski Minister Zdrowia  zdementował te wieści potwierdzjąc, że  w tym leku nie występowała marihuana.  Jednak nie pofatygował się pan aby z tym dementi również się zapoznać.


Jeżeli interesuje pana  posiadanie pzrynajmniej podstawowych informacji o leczeniu preparatami z konopi i medyczną marihuaną , polecam poniższą  stroninę.  znajdzie pan na niej również wiele dowodów na to, że konopie są bezpieczne!


Po za tym, zwracam uwagę na taki drobny szczegół jak  legalizacja medycznych konopi w  wielu państwach na świecie. – Przez pana wypowiedzi rozumiem, że podważa pan kompetencje urzędników, polityków, naukowców, medyków i działaczy z Kanady, Izralea, Niemiec, Czech, Holandii, Urugwaju, Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, 24 stanów USA??
Pozwoli pan, że zapytam, kto panu dał legitymację do tego aby podważać ich kompetencje?

3)  Zapewniem pana i mogą zapewnić tysiące pacjentów, że  NIE WIE PAN O CZYM MÓWI!  opisałam to w punkcie 1 ) 

Kolejny raz powtórzę panu i będe to robiła tak długo jak będzie to konieczne,  że NIE WIE pan o czym mówi. Oleje CBD jak i wiele innych przetworów są dostępne w wielu państwach w Europie i na świecie.  Wyjątek stanowi jedynie  olej RSO - ale i od tej reguły wyjatkiem jest Kanada.

Zachęcam pana do  merytorycznej i rzeczowej rozmowy na temat FAKTÓW a pana opinie pozostawmy do pana osobistej dyspozycji. Na pana opinię nie mam wpływu ale pana publiczne wypowiedzi mają realny wpływ na ludzi, którzy dzisiaj ratując się przed śmiertelnymi chorobami narażają się na konflikt z  przestarzałym i nieludzkim prawem walcząc o szansę na życie!
Popierając delegalizację rośliny , która leczy , popiera pan między innymi  lobby farmaceutyczne i mafię , którym zależy na  tym aby  utrzymać zakaz uzywania konopi, poniewaz to te organizacje najwecej na delegalizacji zarabiają.

Zachęcam pana do spotkania się ze mną, z innymi rodzicami, z pacjentami i z lekarzami....  wtedy  patrząc nam prosto w oczy niech pan spróbuje głosić swoje  przekonania.

Z wyrazami.....

Dorota Gudaniec
matka dziecka, które dzięki marihuanie  ma  6 napadów w miesiącu zamiast kilkuset dziennie!!!