Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

środa, 1 czerwca 2016

Dzień Dziecka :)Kochane Dzieci :)

Dzisiaj jest Wasz dzień...choć codzienni być powinien.
Życzę Wam uśmiechu i radości, czasu, który Wam poświęcą dorośli i ogromu miłości.
Zdrowia życzę przede wszystkim i wytrwałości w radości :)
Bo nie ma nic cenniejszego niż Wasz uśmiech, Wasza radość, Wasze zdrowie i szczęście... Wasze i nasze z wami.

Drodzy dorośli... życzę Wam abyście umieli odszukać w sobie dziecko. Jego wrażliwość, prostolinijność i dziecięcy wigor.

Może niektórym z Was pomoże to w dostrzeżeniu problemów z jakimi  dzieci się zmagają a wy udajecie, że ich niema....?

Wy.. w zasadzie my..  ja też już z wieku dziecięcego wyrosłam ale do dzisiaj nie rozumiem ( jak dziecko ) dlaczego pewne sprawy są skomplikowane choć proste być powinny?

Czuję się jak dziecko we mgle  rozmawiając z  wami ( niby dorosłymi i poważnymi ) i nie umiem zrozumieć, że wy nie  umiecie zrozumieć, że dzieci jak są chore to rodzice chcą je leczyć i zrobią to za wszelką cenę i na przekór wszelkim paragrafom.

Nie umiem zrozumieć dlaczego komplikujecie rzeczy proste i zamiast szukać rozwiązań  zasłaniacie się procedurami?
Hm... może warto posłuchać dzieci bo one, nie skażone jeszcze są polityką, chęcią manipulacji i są naprawdę mądre... lepiej niż dorośli potrafią oddzielić dobro od zła, rzeczy słuszne od tych szkodliwych i mają otwarte serca na innych ludzi...

Dzień Dziecka jest dla dziecka...każdego.
Tego słabszego i chorego szczególnie bo te dzieci są niczym Herosi.  Pamiętajcie o tym  wielcy panowie i wielkie panie... ( włodarze nasi ), nie tylko w dniu dziecka ale każdego dnia, pamiętajcie szczególnie o tych dzieciach, którym  dzięki waszej  opieszałości, złej woli i "dorosłości" nie ma już wśród nas....