Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

czwartek, 12 marca 2015

Import docelowy - procedura

Ponieważ dostaję dziesiątki maili i setki  telefonów z pytaniem jak przebrnąć, jak uzyskać pozwolenie na import docelowy wydaje mi się, że najlepiej będzie jak opisze to krok po kroku..( hihhi przy okazji zapraszam na naszą stronę : fundacjakrokpokroku.org.pl )

Po pierwsze i najważniejsze!!!

  1. należy znaleźć lekarza  w danej dziedzinie, który  przeprowadzi kurację albo będzie ją chociaż wspierał  i wie jaki preparat zaaplikować ( Bediol, Bedrocan, Bedica, ect....) 
  2. tenże lekarz powinien wystąpić z wnioskiem o import docelowy ( druk do pobrania na stronie Ministerstwa Zdrowia w zakładce  Import Docelowy ) 
  3. Wniosek musi być uzasadniony stosownym zaświadczeniem o przebiegu choroby i poparty wnioskiem, że leczenie Marihuaną Medyczną może przynieść  rezultaty
  4. tak wypełniony wniosek, wraz z zaświadczeniem należy  przedłożyć konsultantowi wojewódzkiemu w danej dziedzinie ( wniosek dla  dziecka z epi  wędruje do konsultanta w dziedzinie neurologii dziecięcej a wniosek od pacjenta onkologicznego wędruje do konsultanta w dziedzinie onkologi. 
  5. Po uzyskaniu podpisu  konsultanta  wniosek wysyłamy lub zawozimy osobiście do Ministerstwa Zdrowia i albo grzecznie czekamy na decyzję albo ostro ciśniemy ....
  6. Kiedy mamy już papier ( wniosek o import ) ze wszystkimi wymaganymi pieczątkami wracamy do naszego doktora i on  w końcu wypisuje receptę..
  7. Szukamy apteki ogólnodostępnej, która  nam sprowadzi lek
  8. uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy 6-8-12...tygodni i zbieramy kasę bo  sprowadzając lek z zagranicy  przy pośrednictwie polskiej apteki zapłacimy o minimum 100 % więcej niż wynosi cena leku!
  9. na koniec jak  dożyjemy we względnym zdrowi cieszymy się z możliwości  jakie daje terapia MM
Zanim pójdziemy na poszukiwania otwartego lekarza to dobrze jest się obczytać i dowiedzieć jak najwięcej o MM bo  z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością  usłyszymy od lekarza, że on nic o tym nie wie, nie ma badań i  takie tam  tłumaczenia... Ważne jest aby lekarza też uświadomić w zakresie  praw jakie ma doktor  w kontekście leczenia MM. W następnych postach udostępnię broszurę dla lekarzy i pacjentów, dzięki której  i lekarze i pacjenci poznają swoje prawa.
Nie chcę być bohaterką... chcę normalności

Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa...czuję się zażenowana i jakoś mi tak dziwnie...bo ja naprawdę nie jestem żadną bohaterką. W moim odczuciu bohaterem jest max - to on toczy najcięższą walkę z choroba i  bohatersko wygrywa...ja/ moja rodzina?  my tylko wspieramy i pomagamy...
Bohaterami są też Ci wszyscy, którzy wbrew systemowi i wbrew nieludzkiemu prawu walczą o swoje i swoich najbliższych życie narażając się tym samym na miano przestępcy!
Najwyższy czas spowodować aby Ci wszyscy  bohaterzy byli oczyszczeni i z należytą godnością traktowani przez lekarzy, przez prawo i nasze państwo. najwyższy czas aby głośno mówić o elementarnym prawie człowieka jakim jest prawo do zdrowia i jego ochrony...

Dzisiaj pokazują mnie i Maxa w każdej  telewizji ale jutro  temat przestanie być gorący a pacjenci nadal pozostaną ze swoimi problemami...nie możemy do tego dopuścić.. musimy zawalczyć  i to na każdym możliwym szczeblu o naszą godność i prawo do życia i zdrowia.

Kochani!! nie potrzebujecie pozwolenia  lekarza na leczenie CBD!  lekarze zasłaniają się brakiem wiedzy ( a kto im broni ja pozyskać? ) zasłaniają się  brakiem doświadczeń...zatem dostarczymy im  ich  w nadmiarze... przestańmy się w końcu bać i zacznijmy walczyć o to co nam się elementarnie należy .