Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

wtorek, 14 kwietnia 2015

OBRZYDLIWA MANIPULACJA TVN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Dużo się ostatnio mówi i pisze na temat  oleju z konopi. właściwie to nie ma dnia w którym nie byłoby jakiejś informacji w mediach...dzisiaj też.
Od wczoraj wiedziałam, że  pacjenci  tacy ja Hubert Bartol , Adam Wierzba czy  mama Oleńki - Paulina będą dzisiaj mieli okazję wypowiedzieć się w TVN na temat terapii...
Jestem zniesmaczono, zdegustowana aby nie powiedzieć , że mocno wkurzona  potężna manipulacja jak dzisiaj zaistniała.
Pacjenci opowiedzieli o swoich  doświadczeniach, o walce z chorobami o drodze jaką musieli przejść od  wyroku śmierci do wyzdrowienia...
co tymczasem pokazał TVN?
Pokazali wyrwane z kontekstu wypowiedzi tylko jednej osoby - matki walczącej o życie dziecka -   zmontowane tak aby zdyskredytować  terapię  olejem z konopi, Jakuba Gajewskiego przedstawiono jako  dealera - hochsztaplera , a Huberta Bartola i Adama Wierzby  wcale nie pokazano!!

jaki był ce  tego materiału?  czym kierował się wydawca  wieczornych Faktów a może  naczelny redakcji??
Czy aby nie chodziło o to aby społeczeństwo  zobaczyło czarny obraz niepewnej terapii, stosowanej w podziemiu? Czy przypadkiem nie stanęły za tym materiałem koncerny farmaceutyczne, które poczuły się zagrożone falą  społecznego żądania  dostępu do  terapii skutecznej i ratującej życie ale nadal nielegalnej w naszym pięknym kraju?
A może to jakiś polityk  dostał  prikaz od tych co mu kieszeń zasilają , że coś trzeba zrobić z tym tematem bo się robi niewygodny???

Jak można na  eksperta powołać lekarza, który NIC nie wie o terapii?  skoro nic nie wie to po cholerę sie wypowiada!!

Jak można  w następnym materiale pokazać parę  nieodpowiedzialnych ludzi stosujących dopalacze  ( w Polsce legalne ) i komentować to w sposób sugerujący użycie  marihuany?

Jak można pokazać zdjęcia Jakuba Gajewskiego z  heppeningu mającego na celu  zwrócenie uwagi na rekreacyjne użycie  cannabisu?? i zaraz potem  wypowiedź która zdawała się wyrwana z kontekstu ?

Pytań pojawia się wiele...  Jednak ja ma swoją teorię....

Żyjemy w kraju w którym  są  ludzie, którzy zrobią absolutnie wszystko  co im każą i absolutnie wszystko przeciwko  zwykłemu człowiekowi!!

Jestem smutna... ale i z jeszcze większą determinacja do działania , do  opowiadania ludziom prawdy i do walki o naszą godność!

Takimi materiałami jak  dzisiaj w TVN  całe rzesze pacjentów zostało ośmieszonych i pozbawionych wiary i nadziei na  wyzdrowienie. Tylko Ci co już stosują terapię i czują jej dobroczynne skutki  nie dadzą się zmanipulować ale ,wiele osób  nie odważy się podjąć  terapii w obawie  O.....

Każdy może sobie sam wypunktować te obawy...  

Zastanawiam się ile  ton nadziei dzisiaj zostało  wdeptanych w bruk?
Zastanawiam się ile to kosztowało? Na ile ktoś wycenił  tak obrzydliwą manipulację ?
Zastanawiam się czy  ten tajemniczy ktoś  poczuł satysfakcję?A jednak marihuana leczy, leczyła i leczyć będzie... na przekór wszelkim  manipulacjom, politykom, koncernom farmaceutycznym!!!