Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

sobota, 17 grudnia 2016

Polsko!! dokąd to prowadzi???

Taaak... nie wiem jak Wy, ale ja czuję duży niepokój... Za obecną sytuację wszyscy w jakimś stopniu ponoszą odpowiedzialność. To nie jest tak, że zawiniła TYLKO opozycja albo TYLKO rząd... jedni i drudzy grają w grę pod tytułem władza, wpływy i pieniądze. Szkoda tylko, że w wynik tej gry traci całe państwo. Szkoda, że każda ze stron widzi tylko pozytywy swojego działania. Dzisiaj wysłuchałam orędzia Beaty Szydło.. Słowa zgrabne ale niestety w dużej mierze nie prawdziwe. Zabrakło mi w nich chociaż odrobiny pokory i przyznania, ze być może w imię dobrych intencji ale jednak PiS nie jest samym dobrem, że też popełnia błędy i w ramach dialogu dla wspólnego dobra Polski i Polaków jest gotowy na kompromis. Zamiast tego usłyszałam o wielkich sukcesach rządu, o tym jak cudownie jest teraz w Polsce i jaką wielką prace wykonał rząd podczas gdy opozycja tylko przeszkadza, mąci i krzyczy. To strasznie przykre, bo gdy ludzi wyszli na ulicę nadal prowadzi się kampanię wyborczą :( Czy Beata Szydło szykuje się do wyborów? czy w tak trudnej sytuacji ma do powiedzenia tylko to, co mówiła w kampanii wyborczej?
Opozycja też ma za uszami... PO zawiodło strasznie Polskę i Polaków i słusznie przegrali demokratyczne w końcu wybory, nie może się pogodzić z odsunięciem od pierwszej linii władzy i wpływów. To wszystko prawda i nie ma we mnie żalu za ich przegraną. Mam natomiast żal za to, że dzisiaj zarówno jedni jak i drudzy używają Polaków do swoich celów. Doprowadzili, że ludzie skaczą sobie do gardeł, obrzucają się błotem i się wzajemnie szczują...są wrogami, podczas gdy są jedynie pionkami :(
Komu zależy na silnej Polsce? na dobrym życiu polskich rodzin? Pisowi??? NIE! PO ? NIE!
Mam wrażenie, że nikomu... nawet samym Polakom.
Premier chwali się 500 + - pewnie wielu rodzinom te pieniądze pomogły...ale czy na pewno 93 % dzieci wyszło ze skrajnej nędzy? Nie wierze w to...choćby dlatego, że wiem o patologiach tego programu. O tym Beata Szydło nie mówi, nie mówi, że Domy Dziecka są pełne sierot społecznych, którymi rodzie żyją i dobrze hulają a teraz MY wszyscy finansujemy zarówno utrzymanie ich dzieci w placówkach jak i dajemy im po 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko jak tylko wezmą swoje dzieci na 24 (!!!!) godziny w miesiący do domu! Taaaak! Wystarczy wyciągnąć dzieciaka z bidula na 24 godziny aby dostać całe 500 + !!
Dlaczego w orędziu Beata Szydło pochwaliła się wielkim sukcesem rządu w sprawie możliwości sprzedaży bezpośredniej płodów rolnych przez rolników skoro wiemy ( a przynajmniej niektórzy - Jarosław Sachajko ) wiedzą, że to fasada?!
Dlaczego rząd Beaty Szydło rozprawia się z UBecją ( co popieram całym sercem ) a w swoich szeregach ma skompromitowanych komuchów - Piotrowicz? i diabli wiedzą kto jeszcze?
Dlaczego pozwala się na Misiewiczów i Rajmundów innych...
Dlaczego jednym zdaniem Jarosława Kaczyńskiego uwala się projekt nad ktrym ludzie ciężko pracowali wiele miesięcy w sprawie leczenia konopiami?
Dlaczego ludzie w Polsce muszą być przestępcami tylko dlatego, że walczą o życie swoje lub bliskich?
PO też nic nie zrobiło w tej sprawie... Ewa Kopacz olała nas haniebnie.. nie miała czasu nawet na spotkanie, Noumann i Radziewicz winnicki opowiadali w tym temacie wierutne kłamstwa... Krzywdzili ludzi i ich ignorowali.. PiS mógł to naprawić a tak sam nas haniebnie oszukał...
Jestem rozgoryczona i przestraszona. W sprawie konopi pewnie zaraz ogłoszą sukces bo kupią za nasze ciężkie pieniądze susz w Izraelu...Zarobi Izrael a my za to zapłacimy... Tak wygłada dbanie o polskie interesy?
To jedynie maleńka sprawa na tle tysięcy większych spraw... Ale ja, jako suweren niestety nie czuję #DobrejZmiany.
Jak się do tego dołoży brak szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach, narzucanie jedynie słusznej linii postępowania i rozumowania, rozdawanie publicznych pieniędzy kościołowi i pociotkowi wszelakiemu...
Hipokryzja przelewa się hektolitrami. Rząd pochyla się nad ofiarą górników z kopalni Wujek - mówi o ich bohaterskiej postawie, o przelanej krwi i oddanym życiu ale zadośćuczynienia jakiegokolwiek nie przyznaje - za to za wypadek w Smoleńsku ( tragiczny, straszny, bolesny ) rodzinom ofiar miliony rozdaje ....Coś tu nie gra...
Coś tu nie gra z obietnicami... mieli bronić polskiego górnictwa przed PO a po przejęciu władzy też kopanie chcą zamykać...
Ja prosta kobieta jestem, matka, żona, suweren...
Ale ja jak i miliony prostych kobiet, prostych mężczyzn, po prostu obywateli - widzę perfidna grę i perfidną manipulację.
Każdy chce nas używać do swoich celów.. PO, PiS. PSL, KOD...
Gdzie w tym wszystkim jesteśmy my? my Polacy? Ci co codziennie budują ten kraj albo Ci co już go opuścili bo szans na godne życie tu nie zobaczyli...?
Pokory wam politykom trzeba!
Dzięki temu co narodowi robicie zalewa nas fala hejtu i nienawiści, oskarżeń, posądzeń, wyzwisk...
Czy my Polacy na to zasługujemy?
Pewnie tak...nawet sami sobie to robimy.
Posłuchajcie.
Sami sobie robimy HOLOKAUST