Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

wtorek, 28 kwietnia 2015


JAK ZROBIĆ LECZNICZĄ MAŚĆ Z KONOPI INDYJSKIEJ

Przepis podaję dzięki uprzejmości Jakuba Gajewskiego i Wolnych Konopi
Konopie mają pozytywny wpływ oraz stabilizują swoimi unikatowymi właściwościami funkcje skóry, tkanek i błon śluzowych gdzie optymalizują i utrzymują konieczną hydratację, uzupełniają niezbędne substancje oraz naprawiają konflikty membran komórkowych. Konopie wyraźnie działają przeciwko niepożądanym wolnym rodnikom, które powodują „oksydację“ skóry, a więc jej starzenie. Jej działanie jest doskonałe również na system immunologiczny. Zawierają tzw. immunomodulatory, które wspomagają i regulują funkcje systemu immunologicznego zarówno w przypadku obniżonej, jak i zwiększonej aktywności.Składniki:
- litr wazeliny żółtej ( WAŻNE, ABY BYŁA ZÓŁTA)
- 60-70g ususzonych liści
- 40-50g ususzonych żeńskich kwiatostanów…sic..- garnek, najlepiej ze stali nierdzewnej- gęste sitko, silny materiał bawełniany- wysoka brytfanna-piekarnik elektrycznyWykonanie:
Połowę wazeliny roztapiamy. Kiedy będzie roztopiona, dodajemy do niej całość liści i trzymamy na bardzo małym ogniu przez 20 minut od czasu do czasu mieszając. Następnie odstawiamy wywar do przestudzenia. Gdy się schłodzi, zalewamy wywar wodą (obficie, bo i tak odparuje) i gotujemy przez 2 godziny trochę częściej mieszając. Następnie otrzymana tłusta masa leżakuje 3 tygodnie w

chłodnym i ciemnym miejscu. Po tym czasie leżakowaną masę podgrzewany do stanu ciekłego i przecedzamy (najlepiej przez pieluszkę …;D ). Wyciśnięty wywar dodajemy do już roztopionej drugiej pozostałej części wazeliny. Mieszamy i dodajemy kwiatostany. Garnek, w którym znajduję się cały wywar, umieszczamy w większym garnku w którym jest gotująca się woda. (UWAGA! Teraz już nie wolno podgrzewać wywaru prosto na ogniu, stosujemy system garnek w garnek w którym znajduje się woda i tak gotujemy). Tym sposobem całość gotujemy przez 30 minut, od czasu do czasu mieszamy i ewentualnie dolewamy wody do większego garnka, gdy będzie jej mało. Znów odstawiamy w ciemne i chłodne miejsce na tydzień. Po tygodniu podgrzewamy masę, przecedzamy i wyciskamy, by wycisnąć jak najwięcej wywaru . Najlepiej wyciskać jak wazelina jest jeszcze bardzo ciepła, choć jest to troszkę trudne i może sprawiać ból. Otrzymany ciepły wywar (wazelina) rozlewamy do mniejszych pojemniczków. Trwałość maści 6, maks. 8 miesięcy.

Maść z konopi działa przede wszystkim:
przeciwzapalnie i prozdrowotnie (synergiczny efekt działania przeciwwirusowego THC i CBD, które są nośnikiem antybiotyku)
przeciwbólowo
rozluźniająco (łagodzi skurcze i napięcie mięśni)
jako afrodyzjak (ostatnie badania udowodniły, że może zwiększać popęd płciowy)

Maść z konopi pomaga na:
oparzenia – najpierw poparzone miejsce należy trzymać pod zimną wodą, a następnie posmarować grubą warstwą maści;
skaleczenia i otarcia;
zapalenia porów (trądzik), owrzodzenie towarzyszące trądzikowi;
wrastające paznokcie;
odciski;
opryszczka;
grzybica paznokci;

- niektóre rodzaje łuszczycy i egzem atopowych – w pierwszych trzech dniach objawy mogą ulec nasileniu, co jest znakiem skuteczności maści, po trzech dniach powinny stopniowo wygasać; jeśli nasilone objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni może to być objaw reakcji alergicznej;
rogowacenie skóry (np. na łokciach)
bóle pleców i karku, a także kręcz karku
zapalenie i obrzęk żył
siniaki i stłuczenia
owrzodzenie nóg
skręcenia
bóle mięśni
bóle menstruacyjne (wmasowywać w dolnej części brzucha)
hemoroidy
przewlekłe zapalenie krtani (wmasowywać w okolice krtani)
migrena (wmasowywać w czoło i skronie)
jaskra (smarować powieki przed snem) – leczenie objawowe

Nie należy stosować maści bezpośrednio na otwarte, krwawiące rany!
W przypadku bólów i stanów zapalnych należy dobrze wsmarowywać maść w skórę.

Wolne Konopie

Krok po kroku do własnego olejuDzięki uprzejmości Jakuba Gajewskiego oraz Wolnych Konopi

PRZEPIS NA OLEJ KONOPNY – DOSKONAŁY LEK NA WIELE RODZAJÓW NOWOTWORÓW!
Dla tych z was, którzy obejrzeli film dokumentalny „Ucieczka przed Lekarstwem”, ten artykuł powinien udzielić odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące produkcji własnego oleju.

Ostrzeżenie: Olejki, które sprzedają dilerzy mogą mieć wiele zanieczyszczeń i często mało THC bądź wcale. Z mojego doświadczenia wynika, że większości oleju konopnego dostępnego na czarnym rynku powinno się unikać w celach medycznych. Zrób własny olej bądź powierz to zadanie komuś zaufanemu by zapewnić, że zostanie wyprodukowany bardzo czysty, wysokiej jakości olej.

Jak dużo wyprodukować i ile brać?
Jeden funt (ok. 500g) suchych „jak wiór” kwiatów zwykle wytwarza około 2 uncji (55 – 60 mL) wysokiej klasy oleju. Taka ilość olejku wyleczy większość poważnych nowotworów; przeciętny człowiek może spożyć taką ilość w około trzy miesiące. Ten olej jest bardzo silny, więc należy zacząć leczenie od małych dawek. Kropla oleju o rozmiarze mniej więcej połowy ziarnka ryżu od dwóch do czterech razy dziennie jest dobrą dawką na początek. Po czterech lub pięciu dniach powoli zacznij stopniowo zwiększać swoją dzienną dawkę. Z upływem czasu organizm nabiera tolerancji wobec oleju i można brać więcej i więcej. W przypadkach, w których ludzie są pod wpływem wielkiego bólu, zalecam szybkie zwiększanie dawki aż ból ustąpi. Wysokiej jakości olej konopny powstrzyma ból nawet gdy morfina nie jest skuteczna. Olejek może być aplikowany na zewnętrzne urazy by w ciągu paru minut uśmierzyć ból.

Czy będę „na haju”?

Stosując się do dawkowania uprzednio opisanego, wiele osób może przyjąć pełną kurację i nigdy nie być „na haju”. Odnośnie konopi bycie „na haju” jest niczym strasznym, nawet jeśli osobnik przyjmie zbyt wiele oleju, efekt szybko mija i żadna krzywda się nie dzieje. Nikt nie umarł od używania konopnych leków.

Czy uzależnię się?

Olej konopny nie sprawia, że twój organizm woła o więcej. Jest nieuzależniający, nieszkodliwy i skuteczny na praktycznie każde schorzenie.

Czy to jest to samo co olej z nasion konopi?

Nie! Jest to olej konopny, wyprodukowany z kwiatów oraz małych liści rośliny konopi. Jest to olejek eteryczny z tejże rośliny. Sklepy ze zdrową żywnością sprzedają olej z nasion konopi, który często jest niefortunnie określany jako olej konopny. Chociaż olej z nasion jest bardzo pożyteczny, nie zawiera wystarczająco dużo THC by mieć jakikolwiek wpływ na raka oraz na inne poważne schorzenia.

Czy konopie i marihuana to jedno i to samo?

Słowo „marihuana” jest jednym z ponad czterystu slangowych określeń globalnie używanych do określania cannabisu i/lub rośliny konopi.

Czy wszystkie rośliny konopi są jednakowe?

Gdy kupujesz lub hodujesz konopie, wybierz odmianę, która ma możliwie najwyższą zawartość THC. By pobudzić kogoś cierpiącego na depresję, zalecam dobrą odmianę Sativy. Dla większości innych stanów medycznych, mocno zalecam użycie odmian typu Indica. Relaksują i zapewniają osobie więcej odpoczynku oraz snu.

Jak to używać?

Wysokiej jakości olej konopny może być waporyzowany, przyjmowany doustnie bądź używany miejscowo. Dodaj olej do kremów i maści dla użytku zewnętrznego.

Gdzie mogę uzyskać informacje o produkcji tego oleju?

Proces ukazany w filmiku może być określony w najlepszym wypadku jako prymitywny, lecz olej wyprodukowany w ten sposób leczy raka. Tak naprawdę, ten lek powinien być produkowany w środowisku kontrolowanym, przy użyciu sprzętu do destylacji etc., aby usunąć rozpuszczalnik i oczyścić olej. Większość osób nie pojmuje destylacji i nie ma dostępu do niezbędnego sprzętu. Właśnie dlatego w filmiku pokazano tak prostą metodę, aby w razie potrzeby prawie każdy mógł wyprodukować ten olej. Tak jak w filmiku ponownie kładziemy nacisk na fakt, że ten proces, jeśli nie jest przeprowadzony prawidłowo, może być niebezpieczny i nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwe zastosowanie tej edukacyjnej informacji.Proces produkcji oleju konopnego Ricka SimpsonaMateriał bazowy:
Zwykle działam z funtem lub większą ilością dobrej jakości materiału konopnego. Możesz użyć tylko jednej uncji. Uncja (28g – przyp. tłum.) zwykle wytworzy 3 bądź 4 gramy oleju. Ilość wyprodukowanego oleju z jednej uncji będzie się wahać w zależności od odmiany, ale każda z nich ma tą cudowną leczniczą moc.

1 - Umieść kompletnie suchy materiał bazowy w plastikowym wiadrze.

2 - Zwilż materiał rozpuszczalnikiem takim, jakiego używasz. Różne rozpuszczalniki mogą zostać użyte. Ja lubię używać czystej nafty, lecz kosztuje ona $500 za 45-galonową (ok. 175 litrów – przyp. tłum.) beczkę. Możesz użyć 99% alkoholu izopropylowego, który możesz dostać w lokalnej aptece. Alkohol wchłania więcej chlorofilu z materiału roślinnego niż nafta. To daje olejom wytworzonym przy pomocy alkoholu ciemniejszą barwę lecz nie umniejsza mocy oleju w jakimkolwiek zauważalnym stopniu. Eter, nafta lub butan oraz wiele innych rozpuszczalników mogą wytworzyć oleje, które są bursztynowe i klarowne. Co prawda te klarowne olejki wyglądają lepiej, ale ciemny olej może być równie skuteczny. Jeśli proces jest przeprowadzony prawidłowo, pozostają znikome pozostałości po rozpuszczalniku bądź ich wcale nie ma. Spożywam oleje wyprodukowane przy pomocy różnych rozpuszczalników od ośmiu lat bez żadnych negatywnych efektów. Będziesz potrzebował około dwóch galonów (ok. 7,5L) rozpuszczalnika by pozyskać THC z jednego funta (450g) suchego materiału bazowego. 500 millilitrów rozpuszczalnika powinno z łatwością wystarczyć na pozyskanie THC z jednej uncji konopnego materiału bazowego.

3 - Zmiażdż materiał roślinny używając do tego patyka z nieimpregnowanego (wolnego od chemii) drewna bądź innego podobnego przedmiotu. Mimo iż materiał bazowy został zwilżony rozpuszczalnikiem, zauważysz, że materiał może zostać bez trudu zmiażdżony.

4 - Dodaj rozpuszczalnika aż materiał bazowy będzie doszczętnie pokryty.
Użyj patyka by zamieszać materiał roślinny. Gdy to czynisz, THC z rośliny rozpuszcza się w rozpuszczalniku.

5 - Kontynuuj ten proces przez około 3 minuty.

6 - Przelej miksturę olej-rozpuszczalnik oddzielając ją od materiału roślinnego do drugiego wiadra. Pozbawiłeś materiału roślinnego około 80% jego THC.

7 - Drugie przemycie – znowu dodaj rozpuszczalnika do materiału roślinnego i mieszaj przez kolejne 3 minuty by wydobyć pozostałe 20%.

8 - Przelej tą miksturę olej-rozpuszczalnik do wiadra zawierającego pierwszą miksturę, którą odlałeś poprzednio.

9 - Pozbądź się dwukrotnie przemytego materiału roślinnego.

10 - Przelej miksturę olej-rozpuszczalnik przez filtr kawowy do czystego pojemnika.

11 - Odparuj rozpuszczalnik. Zauważyłem, że tą czynność bardzo świetnie wykona gotowarka do ryżu. Ta, którą posiadam, ma dwa ustawienia temperatury - wysokie oraz niskie - i mieści w sobie ponad pół galona (2,5 litra) mikstury olej-rozpuszczalnik.

12 - Wlej miksturę olej-rozpuszczalnik do gotowarki do ryżu na około ¾ jej pojemności.

Upewnij się, że jesteś w dobrze przewietrzonym miejscu i ustaw wiatrak by rozwiać opary z rozpuszczalnika. Te opary są bardzo łatwopalne. Koniecznie trzymaj się z dala od rozżarzonych elementów, iskier, papierosów etc., które mogłyby zapalić opary.

13 – Podłącz gotowarkę do ryżu i ustaw na temperaturę wysoką.

14 - Gdy poziom mikstury olej-rozpuszczalnik w gotowarce do ryżu będzie malał, kontynuuj dolewanie aż cała mikstura się znajdzie w gotowarce.

15 - Dodaj parę kropel wody do mikstury olej-rozpuszczalnik, gdy poziom będzie spadał po raz ostatni. Ilość dodanej wody zależy od ilości materiału bazowego jaki miałeś na początku. Jeśli wytwarzam olej z funta dobrych kwiatostanów, zwykle dodaję około dziesięciu kropli.

16 - Gdy pozostaje około jeden cal (2,5cm) mikstury olej-rozpuszczalnik-woda w gotowarce, załóż rękawice kuchenne, podnieś urządzenie i delikatnie zawiruj zawartością.

17 - Kontynuuj wstrząsanie dopóki nie odparuje rozpuszczalnik. Tych kilka kropli wody pomaga uwolnić pozostałości rozpuszczalnika i poniekąd ochronić olej od za dużej temperatury. Gdy rozpuszczalnik został odparowany, gotowarka, której używam, automatycznie przełącza się na niską temperaturę. To pozwala uniknąć jakiegokolwiek ryzyka przegrzania oleju. W żadnej chwili temperatura oleju nie powinna przekroczyć 290F stopni (140 C).

18 - Załóż swoje rękawice kuchenne i wyjmij naczynie zawierające olej z gotowarki do ryżu.

19 - Delikatnie wlej olej do małego pojemnika ze stali nierdzewnej.

20 - Umieść ten pojemnik w dehydratorze bądź na delikatnie grzejącym urządzeniu takim jak podgrzewacz do kawy. Może to zająć parę godzin, lecz woda oraz lotne terpeny wyparują z oleju. Gdy już nie ma jakiejkolwiek aktywności na powierzchni oleju, lek jest gotowy do użytku.

21 - Przelej ciepły olej do butelki; lub – tak jak w filmiku – zassij go za pomocą plastikowej strzykawki. Umieszczenie oleju w plastikowej strzykawce czyni wydzielanie leku bardzo łatwym.

Gdy olej ostygnie ma konsystencję gęstego smaru. Niektóre odmiany wytwarzają bardzo gęsty olej i możesz mieć problem z wyciśnięciem go ze strzykawki. Jeśli to się zdarzy, umieść strzykawkę w ciepłej wodzie na parę minut przed użyciem.Kilka prostych faktów dla każdego, kto rozpoczyna używanie oleju konopnego jako leku.
Olej konopny obniży ciśnienie krwi i jeśli przyjmujesz leki na obniżenie ciśnienia, może się okazać, że te leki nie będą już potrzebne. To samo się tyczy cukrzyków. Widziałem jak olej konopny kontroluje poziom cukru we krwi w takim stopniu, że insulina nie była już dalej potrzebna.

Nie jestem lekarzem i nie mam prawa mówić ludziom co powinni czynić. Osobiście nie rozważałbym przyjmowania jakiejkolwiek terapii na raka obecnie używanej w naszym systemie zdrowotnym; nie polecam przyjmowania oleju konopnego razem z chemioterapią. Jaki byłby sens wytworzenia własnego leku by potem pozwolić systemowi medycznemu dawać tobie olbrzymie dawki trucizny?

Z mojego doświadczenia z konopnym lekarstwem wyciągnąłem wniosek, że, gdy osoba już zacznie przyjmować olej konopny, większość farmaceutycznych leków nie jest dłużej potrzebna . Olej konopny zdaje się dobrze łączyć z większością naturalnych leków, lecz miałem kilka doniesień od ludzi, którzy próbowali brać olej konopny razem z farmaceutykami i mieli bóle brzucha etc. Wszystkie problemy ustąpiły, gdy przestali brać przepisane leki.

Dla każdego, kto ma zamiar wykorzystać te informacje by pomóc ukochanej osobie, witam was w świecie prawdziwej medycyny. Znowuż, przestrzegam abyście byli bardzo ostrożni podczas odparowywania rozpuszczalnika. Opary są bardzo łatwopalne. Upewnij się, że jesteś z dala od rozżarzonych elementów, iskier, papierosów etc., które mogłyby zapalić opary.
Życzę wam dużo szczęścia i zdrowia.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Rick Simpson.