Codzienne życie z epilepsją, Zespołem Downa, rodziną i medyczną marihuaną. Przemyślenia, doświadczenia, fakty i opinie. Miejsce, gdzie można zostawić kawałek wiedzy i kawałkiem wiedzy się poczęstować. Tu ładujemy sobie nawzajem baterie i robimy, co możemy (wspólnie), aby leczenie MM było legalne, ogólnodostępne i tanie.

wtorek, 14 kwietnia 2015

OBRZYDLIWA MANIPULACJA TVN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Dużo się ostatnio mówi i pisze na temat  oleju z konopi. właściwie to nie ma dnia w którym nie byłoby jakiejś informacji w mediach...dzisiaj też.
Od wczoraj wiedziałam, że  pacjenci  tacy ja Hubert Bartol , Adam Wierzba czy  mama Oleńki - Paulina będą dzisiaj mieli okazję wypowiedzieć się w TVN na temat terapii...
Jestem zniesmaczono, zdegustowana aby nie powiedzieć , że mocno wkurzona  potężna manipulacja jak dzisiaj zaistniała.
Pacjenci opowiedzieli o swoich  doświadczeniach, o walce z chorobami o drodze jaką musieli przejść od  wyroku śmierci do wyzdrowienia...
co tymczasem pokazał TVN?
Pokazali wyrwane z kontekstu wypowiedzi tylko jednej osoby - matki walczącej o życie dziecka -   zmontowane tak aby zdyskredytować  terapię  olejem z konopi, Jakuba Gajewskiego przedstawiono jako  dealera - hochsztaplera , a Huberta Bartola i Adama Wierzby  wcale nie pokazano!!

jaki był ce  tego materiału?  czym kierował się wydawca  wieczornych Faktów a może  naczelny redakcji??
Czy aby nie chodziło o to aby społeczeństwo  zobaczyło czarny obraz niepewnej terapii, stosowanej w podziemiu? Czy przypadkiem nie stanęły za tym materiałem koncerny farmaceutyczne, które poczuły się zagrożone falą  społecznego żądania  dostępu do  terapii skutecznej i ratującej życie ale nadal nielegalnej w naszym pięknym kraju?
A może to jakiś polityk  dostał  prikaz od tych co mu kieszeń zasilają , że coś trzeba zrobić z tym tematem bo się robi niewygodny???

Jak można na  eksperta powołać lekarza, który NIC nie wie o terapii?  skoro nic nie wie to po cholerę sie wypowiada!!

Jak można  w następnym materiale pokazać parę  nieodpowiedzialnych ludzi stosujących dopalacze  ( w Polsce legalne ) i komentować to w sposób sugerujący użycie  marihuany?

Jak można pokazać zdjęcia Jakuba Gajewskiego z  heppeningu mającego na celu  zwrócenie uwagi na rekreacyjne użycie  cannabisu?? i zaraz potem  wypowiedź która zdawała się wyrwana z kontekstu ?

Pytań pojawia się wiele...  Jednak ja ma swoją teorię....

Żyjemy w kraju w którym  są  ludzie, którzy zrobią absolutnie wszystko  co im każą i absolutnie wszystko przeciwko  zwykłemu człowiekowi!!

Jestem smutna... ale i z jeszcze większą determinacja do działania , do  opowiadania ludziom prawdy i do walki o naszą godność!

Takimi materiałami jak  dzisiaj w TVN  całe rzesze pacjentów zostało ośmieszonych i pozbawionych wiary i nadziei na  wyzdrowienie. Tylko Ci co już stosują terapię i czują jej dobroczynne skutki  nie dadzą się zmanipulować ale ,wiele osób  nie odważy się podjąć  terapii w obawie  O.....

Każdy może sobie sam wypunktować te obawy...  

Zastanawiam się ile  ton nadziei dzisiaj zostało  wdeptanych w bruk?
Zastanawiam się ile to kosztowało? Na ile ktoś wycenił  tak obrzydliwą manipulację ?
Zastanawiam się czy  ten tajemniczy ktoś  poczuł satysfakcję?A jednak marihuana leczy, leczyła i leczyć będzie... na przekór wszelkim  manipulacjom, politykom, koncernom farmaceutycznym!!!23 komentarze:

 1. Czy ten materiał jest gdzieś dostępny w sieci? Chętnie zobaczyłabym to nagranie. A że media manipulują - to niestety smutna prawda :( aż przypomniała mi się jedna grafika...
  http://pobierak.jeja.pl/images/7/9/2/2972_wspolczesne-media.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. Materiał jest tu http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/dystrybuowal-leczniczy-olej-z-konopi-grozi-mu-15-lat-wiezienia-chorzy-staja-za-nim-murem,533400.html Co do przypadłości, w których pomaga MM jest też autyzm. Ja bym zadała pytanie kandydatom na Prezydenta, co sądzą o stosowaniu MM przez np choryc na ciężkie nowotwory i padaczki i co zrobią w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, Pracowałam w telewizji polskiej 7 lat, nie polecam tego medium do jakichkolwiek kampanii. Zresztą od ponad 10 lat nie oglądam telewizji. Proszę zdecydowanie i konsekwentnie wykorzystywać internet i nowe technologie, jest to w tej chwili jedyne źródło wolnych mediów w Polsce. Pozdrawiam. Kamila z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nadejdą czasy, gdy każdy w domu będzie miał diabła w pudełku, którego rogi sterczeć będą na dachu." [telewizor](św. Kosma a Etolii, mnich z XVIII w.) Od tego są media, za to im płacą! W jakimś filmie (tak, tak na youtube, tv nigdy nie miałam) oglądałam jak funkcjonują media. Wypowiadała się też kobieta, zajmująca się hipnozą. Mówiła jak wielu widzów, szczególnie dzieci siedzą jak zahipnotyzowani, nie słyszą nawet co się do nich mówi. Że do takiego stanu doprowadza fakt, że spikerzy cały czas patrzą widzom prosto w oczy. Tak się dzieje nie tylko w Polsce! Tak się urabia ludzi i skoro w tym pracowałaś, to chyba wiesz kto i co chciał w ten sposób osiągnąć. Ludzie siedzą przed tv jak w transie i jestem pewna, że gdyby im na prawo i lewo powtarzali, że Ziemia jest płaska, kwadratowa, a kręci się Słońce, to najpierw pukaliby się w głowy, ale z czasem większość by uwierzyła. Ot, wystarczy chociażby nie dopuścić filmów "Anatomia upadku", "10.04.10" itp. i społeczeństwo wierzy w "katastrofę".

   Usuń
 4. Witam, to samo dzieje się z rodzicami walczącymi o prawo do odmowy szczepień swoich dzieci. Te same manipulacje, tacy sami niby-eksperci. Z chęcią zamieszczę twój artykuł na swoim blogu i fb. Trzeba zacząć walczyć z tym systemem. Zapraszam do obejrzenia dostępnego tam filmu o tematyce BigPharmy. I proponuję wyłączyć lub wyrzucić tv :)

  http://www.izagotuje.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyj artykuł na twojej stronie, to piractwo!

   Usuń
 5. Obejrzałem ten materiał i nie mam takich odczuc jak Pani. Raczej pozytywne, że to pokazali. Być może materiał mógłby być pełniejszy ale nie odniosłem wrażenia manipulacji. Zgadzam się, że wypowiadajacy się lekarz, który nie zna oleju to porażka realizacyjna. Po co taki głos? Mozę żeby osłabić główny przekaz , że olej działa ale nie mogę powiedzieć, że to głos całkowicie deskredytujący. Jestem całym soba za akcja Jerzego Zięby i podziwiam Pani akcję. Oby tak dalej ale nie znajduję aż tak wielkich negatywów w tej audycji.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. co się dziwicie. wystarczy obejrzeć jeden blok reklamowy na TVN i zobaczycie, że 70% to reklamy farmaceutyków bez recepty, które marycha by mogła bez problemu zastąpić z bardziej pozytywnym skutkiem dla pacjentów. dodać do tego pełne kieszenie od łapów naszych polityków i już wszystko wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są bez recepty, byś je łatwo kupił i został lekomanem. Im więcej ich zjesz i im więcej w sobie rozwalisz, tym lepiej dla farmacji. Chyba to proste? Że marycha działa z lepszym skutkiem, to oni o tym wiedzą doskonale!, ale ponieważ konopi nie da się opatentować, więc opłacane przez nich media głoszą, że to narkotyk. Jakoś wódki i papierosów nie zabronią, przeciwnie, dostęp do nich mają coraz młodsi, bo na tym robi się interes; rozpieprzysz wątrobę, żołądek... i znowu im zapłacisz - mniejsza z tym czy na receptę, czy bez niej.

   Usuń
 7. Głosujmy na pana Komorowskiego lub Dudę, wtedy ten obrzydliwy olej na pewno poostanie nielegalny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Proponuję opowiedzieć o tym wszystkim w wywiadzie dla Wysokich Obcasów !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jest to jedyny przypadek, co ciekawe jeśli ludzie nie podchwycą tematy w pomyślny sposób dla TVN nagle sprawa ginie i TVN udaje, że nic się nie stało, tymczasem obsmarowują ludzi którzy chcą zrobić coś dobrego, mialem już okazję być przy czymś takim.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki za to, że w końcu będzie można robić to co się chce lub to czego potrzeba każdemu obywatelowi temu(przykro mi to pisać)przykro-śmiesznego państwa...

  OdpowiedzUsuń
 10. Też nie mam wrażenia, ze materiał dyskredytuje olej RSO, ale jest zachowawczy, "pod publiczke", i po prostu skrajnie "tabloidowy". Czyli operuje kontrowersją (palenie, prolegalizacyjna działalność Pana Gajewskiego), niepewnością (lekarz, który-mam wrażenie-wypowiedział sie zdanie wcześniej o marihuanie, i być może pozytywnie, co wycięto; oleju przyznał, że nie zna, więc dlaczego ma sie wypowiadać?), strachem (więzienie, przestępstwo), skrótami myślowymi. Wszystko maksymalnie obciete. Wypowiedź Pani Janowicz w porządku - mówi, ze to po oleju nastąpiła poprawa, a to ze "w Czechach", pokazuje absurd z jakim mamy do czynienia w PL. I że ona też może sie spodziewać najazdu antyterrorystów. Wypowiedź tego człowieka który opisał zarzuty - typowa, bez emocji. Nie mógłby oceniać prawa, które przecież ma wykonywać. Szkoda niewykorzystanych wypowiedzi innych pacjentów. Szkoda też, że zamiast tego doktora nie wypowiedział sie dr Bachański,ale rozumiem, że nie może sie angażować w działania o nieznanej jeszcze "legalności"..
  Niestety takie są media, a szczególnie serwisy info.. Ktoś słusznie powiedział, ze internet ratuje sytuację, ale z drugiej strony jest rozdrobniony i ma inny zasięg..
  Trzeba brać na to poprawkę - kontakt z reporterem i umożliwienie na etapie nagrań długiej i sensownej wypowiedzi, będące pewną obietnicą rzetelności, absolutnie nic nie gwarantuje, bo zadaniem montazystow będzie zrobienie krótkiej, chwytliwej wzmianki na temat, często niestety zmanipulowanej. Stąd rozumiem Pani zawód i również mi przykro.
  Także nie bez znaczenia jest fakt, że przerasta Pani znacznie typowego widza tej stacji - intelektualnie i emocjonalnie - więc jest dysonans:)
  Niestety, ale ostatecznie lepsze to niż nic i nie jest tragicznie, mogliby zrobić z oleju RSO dzieło szatana i truciznę, i byłoby to dalej w stylu TVN! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja odniosłam wrażenie że raczej chodziło o pozytywną postawę P.Gajewskiego i dobroczynne działanie oleju.

  OdpowiedzUsuń
 12. ZWOLNIC TEGO LEKARZA CO SIE WYPOWIADA NA KONCU ZWOLNIC OMG JAK MOZNA BYC TAKIM TLUKIEM!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja odebrałam ten materiał jako dawanie nadziei. Dzięki temu materiałowi dowiedziałam się, że mogę pomóc mamie. Szukam w sieci tego leku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam!mam,pytanie?czy,udalo CI sie zdobyc ten olej?

   Usuń
 14. 3-go kwietnia br. kolega brał udział w "Rozmowach w toku", których tematem było: " Leczę się z raka bez pomocy lekarzy". Niestety dziennikarze wycięli całą merytorykę i wyszło, że kolega swoje życie zawdzięcza radioterapii i grzankom z czosnkiem. Ani słowa o detoksie, ani słowa o refleksologii, ani słowa o żadnej innej terapii. Pani psychoonkolog dawała pani wypowiadającej się o swojej chorobie rady typu: proszę poszukać innego lekarza (jakby byli tacy onkolodzy, co promują nie chemię, a metody naturalne)... A sponsorem programu był... CUKIER!

  OdpowiedzUsuń
 15. Wpis o tej sytuacji..

  http://www.izagotuje.pl/2015/04/olej-z-konopii-rso-leczniczenie.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Mówi się o medyczne marihuanie że jest nielegalna. Ludzie jest legalna ta bez zawartości THC. I pomaga chorym.

  OdpowiedzUsuń
 17. Lekarze w dzisiejszym świecie są kształceni jak leczyć ludzi chemią- dlaczego? Promotorem takiej sytuacjii jaką dzisiaj mamy byli min. Rokefelerowie i ich szajka, chodzi oczywiście o pomnażanie kasy >>koncerty farmaceutyczne. Zastanów się bracie.(...)Kiedy idziesz do lekarza, pierwsze o co powinien ciebie zapytac 1.Co ci dolega-wysłuchac.2. Jak się odżywiasz i jak wygląda twój tryb życia-wysłuchać. 3. Przekazać ci wiedzę znaną od tysiecy lat czyli jakie naturalne sposoby powinieneś zastosować min. zioła, odp. odżywianie-DZIĘKI POŻYWIENIU JESTEŚ KIM JESTEŚ(wiem wiem tam też pełno chemi bo sobie na to pozwalamy aby nas truli) prawdziwe suplementy (nie te syntetyczne, których pełno na rynku) tylko takie które oczyszczają twój organizm z tej chemii i toksyn, żeby być zdrowym. To jest prawdziwe leczenie a nie przepisywanie pacjentom chemii! Nasz kraj to społeczeństwo lekomanów-bodajże 4 ta pozycja. Na prawie każdej ulotce leku są opisanie skutki uboczne bo to chemia.
  Zadajmy sobie pytanie...
  Dlaczego Polakami tak łatwo manipulować?
  I otwórzmy szeroko oczy na co się zgadzamy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Marihuana zabija komorki rakowe: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/amerykanski-rzad-przyznal-ze-marihuana-zabija-komorki-rakowe

  OdpowiedzUsuń
 19. Kiedy pani uslyszala imie Gajewskiego po raz pierwszy? Kiedy Fenix przygotowal sympozjum CANNABIS LECZY w OLAWIE uprzedilismy, ze nie chcemy kooperowac z dzialaniami WK, a przede wszystkim z panem Gajewskim, ktory jest osobiscie odpowiedzialny za trudnosci pacjentow Cannabis w PL. TO PRZEZ NIEGO I PANI IGNORANCJE MUSIELISMY ZREZYGNOWAC Z UDZIALU W SYMPOZJUM PRZEZ NAS PRZYGOTOWANYM!!! Powiedzialam pani o pieniadzach, ktore przywlaszczy i dzialaniach, ktore spowodowaly, ze pacjenci FENIXA odcinaja sie od politycznych prowokacji WK. Bronienie osoby odpowiedzialnej za sprzedawanie pacjentom substancji konopnych niewiadomego pochodzenia i o dziwnym profilu kanabinowym wykazujacym prawie brak obecnosci THC i CBD, za to przesyconego etymolem- to przestepstwo. Pacjent moze sam uprawiac i przetwarzac ziele w koncentrat (niekoniecznie olej RSO- bo to juz archaiczny sposob.) musi sie tylko tego nauczyc (Youtube). Jakosc naszego leku jest tak bardzo istotna, ze nie powinnismy oddawac przywileju upraw medycznych ani podziemiu, ani korporacjom FARMACEUTYCZNYM. Szkoda, ze zamiast sie uczyc od ekspertow w dziedzinie, lubi pani walczyc z wiatrakami. To Fenix pomogl pani zdobyc potrzebna wiedze by pani dziecko zylo i leczylo sie legalnie pod kontrola lekarza> szkoda, ze brak pani solidarnosci z podziemiem pacjentow nie majacych polaczen z czarnym rynkiem, brak pani wspolpracy z prawdziwymi wojownikami o prawa pacjentow terapii Cannabisowej ... i kto tu mowi o OBRZYDLIWEJ MANIPULACJI.... ;(

  OdpowiedzUsuń